טיפול בהתמכרות למין

בשנים האחרונות מצטברות עדויות לקיומן של התמכרויות להתנהגויות. התמכרויות לחומרים כמו אלכוהול וסמים מוכרות וידועות ואילו התמכרויות להתנהגויות מוכרות פחות וחמקמקות יותר להגדרה. מדובר על התנהגויות בהן עוסק האדם באופן כפייתי ומתקשה לעצור אותן כאשר הוא חפץ בכך. האדם מרגיש נדחף לבצע אותן על אף שהן גורמות להשלכות שליליות בחייו. על מנת להגיע לרמת הריגוש הדרושה קיים צורך הולך וגובר בשימוש בהתנהגות זו.

התמכרות לחומרים והתמכרות התנהגותית חולקות מאפיינים פיסיולוגים ופסיכולוגים רבים. מבין ההתמכרויות ההתנהגותיות ידועות התמכרות לקניות, התמכרות להימורים, התמכרות למסכים והתמכרות למין.

התמכרות למין מאופיינת באחת או יותר מההתנהגויות הנוגעות לפעילות מינית מוגברת כמו יחסים מיניים מרובים, תחלופה גבוהה של פרטנרים ליחסי מין, צפייה תכופה בפורנוגרפיה, שימוש מוגבר במין וירטואלי, שימוש מוגבר בשירותי זנות ועיסוק מחשבתי מוגבר וכפייתי במין.

העיסוק במין פוגע באופן משמעותי בתחומי חיים רבים של האדם כמו ביחסיו הבין אישיים, מצבו הכלכלי, התעסוקתי, הזוגי, הבריאותי  והרגשי. לעתים לאורך הזמן נראה גם קושי בתפקוד המיני.

על אף כי ההתמכרות מונעת על ידי הצורך  להקל על מצבים רגשיים, הפעילות המינית מובילה בסופו של דבר לתחושות של אשמה וחרטה על פני תחושות של סיפוק והנאה. האדם המכור למין חווה את עצמו כנשלט על ידי מין וגירוי מיני וחווה מצוקה.

תחושות אלה של אשמה ובושה מובילות פעמים רבות למבוכה והסתרה המקשים על האדם לפנות לעזרה ולקדם את עצמו אל עבר פתרון.

יציאה ממעגל ההסתרה והשקר הוא הצעד הראשון להחלמה. הכרה בבעיה מובילה להכרות עם הפתרונות הקיימים המגבירים שליטה עצמית ומקדמים דרך חיים מאוזנת.

אם עיסוק אובססיבי במין מטריד אותך אתה לא לבד. יש לנו פתרון בשבילך. רק ביחד זה עובד!